КОНКУРС (обговорення)

Автор Vova.UA, Березень 12, 2011, 00:18:19

Попередня тема - Наступна тема

Влад

#780
Наглядова рада Суспільного закликала Нацраду не обмежувати НСТУ особливими умовами конкурсів на ФМ-частоти

Про це йдеться у зверненні Наглядової ради, що ухвалене на черговому засіданні 27 квітня 2017 року, оприлюдненому на сайті «UA:Перший».

Зокрема члени Наглядової ради зазначають, що відповідно до закону про Суспільне мовлення, НСТУ має здійснювати мовлення не менше ніж на трьох загальнонаціональних ефірних радіоканалах (суспільно-політичному, культурно-освітньому, молодіжному). «Завдяки діям Національної ради протягом 2014-2016 років вдалося побудувати загальнонаціональну ФМ-мережу першого каналу «Українського радіо». Водночас другий і третій суспільні радіоканали («Промінь» і «Культура») досі не мають достатнього ФМ-покриття та не є загальнонаціональними ефірними радіоканалами», – йдеться у зверненні.

Наглядова рада нагадала, що на один з останніх конкурсів Національною радою було виставлено перелік із 16 ФМ-частот, прорахованих «УДЦР». Проте Національна рада визначила особливі умови конкурсу в частині програмної концепції мовлення (обов'язковий музичний формат мовлення), які унеможливили участь у конкурсі Суспільного мовника, який не підпадає під суто музичний формат. Унаслідок цього Суспільний мовник був позбавлений можливості участі в конкурсі на дефіцитні ФМ-частоти. Наглядова рада НСТУ закликає не повторювати цього прикрого досвіду.

Сайт «Суспільне мовлення» друкує звернення повністю:

Звернення Наглядової ради ПАТ «НСТУ» до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення з приводу конкурсів на вільні радіочастоти

Членам Наглядової ради Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (ПАТ «НСТУ») з публікацій у ЗМІ та публічних заяв членів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення (далі – Національної ради) стало відомо, що Національна рада планує оголошувати низку конкурсів на вільні радіочастоти. У тому числі розглядається можливість проведення форматних конкурсів із чітко заданою програмною концепцією мовлення, яку мовник не матиме права змінювати протягом строку дії ліцензії.

Стаття 5 закону «Про суспільне телебачення і радіомовлення України» передбачає, що НСТУ здійснює мовлення не менше ніж на трьох загальнонаціональних ефірних радіоканалах (суспільно-політичному, культурно-освітньому, молодіжному). Завдяки діям Національної ради протягом 2014-2016 років вдалося побудувати загальнонаціональну ФМ-мережу першого каналу «Українського радіо». Водночас другий і третій суспільні радіоканали («Промінь» і «Культура») досі не мають достатнього ФМ-покриття та не є загальнонаціональними ефірними радіоканалами.

З боку Національної ради та ДП «Український державний центр радіочастот» неодноразово лунала інформація про те, що в Україні бракує частотного ресурсу для розбудови мереж другого і третього радіоканалів НСТУ, доки не буде вимкнено аналогове телебачення. Але з останніх повідомлень у ЗМІ стало відомо, що вимкнення аналогового ТБ не відбудеться 30 червня 2017 року і буде знову відкладено на невизначений строк. Тобто масове вивільнення радіочастот відкладається. А отже, протягом 2017 року на конкурси надходитиме незначна кількість частот, яку зміг прорахувати «УДЦР» або яку вивільнили радіостанції, в яких закінчилися ліцензії.

На один з останніх конкурсів Національною радою було виставлено перелік із 16 ФМ-частот, прорахованих «УДЦР». Проте Національна рада визначила особливі умови конкурсу в частині програмної концепції мовлення (обов'язковий музичний формат мовлення), які унеможливили участь у конкурсі Суспільного мовника, який не підпадає під суто музичний формат. Унаслідок цього Суспільний мовник був позбавлений можливості участі в конкурсі на дефіцитні ФМ-частоти. Наглядова рада НСТУ закликає не повторювати цього прикрого досвіду.

Члени Наглядової ради нагадують Національній раді про необхідність поступового забезпечення ПАТ «НСТУ» ФМ-частотами для другого і третього загальнонаціональних ефірних радіоканалів. Ми закликаємо Національну раду під час оголошення конкурсів на вільні радіочастоти враховувати інтереси Суспільного мовника та не створювати особливими конкурсними умовами перешкод для участі НСТУ в цих конкурсах.

Ми закликаємо утриматися від проведення форматних конкурсів, доки не буде розбудовано ФМ-мережі другого і третього загальнонаціональних радіоканалів НСТУ».


Наглядова рада Суспільного закликала Нацраду не обмежувати НСТУ особливими умовами конкурсів на ФМ-частоти. Детектор медіа
  •  

Formally 20

#781
И ещё на ту же тему от Романа Коляды (12.05.2017 заседание НацРады):

"Народе радійний і слухацький. Звертаюся до вас.

Може скластися ситуація, що поки ми красиво транслюємо Євробачення, поки в НСТУ "міжвладдя", поки всі садовлять картоплю абощо... нас знову тупо "кинуть".

Завтра засідає Національна рада з питань телебачення і радіомовлення. Перше питання у порядку денному - оголошення конкурсу на вільні радіочастоти. Яке може бути одночасно і підбиттям підсумків (де факто), якщо буде заявлено якийсь вузький формат, який знову не дозволить податися на конкурс, зокрема, УР-2 і УР-3.

Я вже колись висував тезу, що Нацрада - це орган, який забезпечує частотним ресурсом комерційних мовників. Про державу чи суспільство йому багато років не йшлося. Виняток поки був тільки один - УР-1. Якщо завтра ми почуємо на засіданні вузькі форматні умови для презендентів - значить хтось вирішив діяти за принципом "погралися і досить. Досить з вас одного розмовного радіо і одного музичного. А далі ми будемо робити комерцію". Ну чи якось інакше. Можливо красивішими словами.

Я завтра прийду до Нацради дізнатися чи правий я, чи праві ті, хто мені не без іронії казав "вас все одно поімєют", чи ми всі неправі. Приходьте й ви. Тим більше нас запрошували під час недавнього "розбіралова" на радіо.

Якщо я "дмухаю на холодну воду" - ок. Я краще подмухаю.

І чемно прошу - не треба про "цифру". Набридло.

Репост не завадить.

А Євробачення о 21.53 на Промені вмикайте - буде красиво :) Якщо знайдете де послухати"



https://www.facebook.com/rvkolyada/posts/1317487358286791
  •  

Radiostyle

#782
Всім доброго ранку!
Запишіть хтось по можливості сьогоднішнє засідання, або хоч частину оголошення конкурсу
  •  

admin

Цитата
Огласили конкурс.
только по зоне АТО - т.е. Дон. и Луг. обл.
Бахмут, Константиновка, Краматорск , Покровск (2 частоты), Сартана/будем надеяться Мариуполь 90.0  , Кременная, Старобельск, Счастье.
по Чонгару - конкурс по Т2 - 5 телеканалов, 1 кВт
  •  

admin


Цитата: Radiostyle від Травень 12, 2017, 09:34:25

Всім доброго ранку!
Запишіть хтось по можливості сьогоднішнє засідання,або хоч частину оголошесуня конкури
тебе хтось почув
https://www.facebook.com/s.kostynskyi/videos/1389160997810274/
  •  

Влад

#785
Друзі, а чи треба Променю претендувати на частоти в Краматорську,  Бахмуті? Чи добиватиме в якесь із цих міст сигнал з Костянтинівки? І наскільки впевнено?
  •  

admin

Цікаві деякі місця встановлення передавача
м. Бахмут,
вул. Корсунського, 90
смт Сартана,
вул. Червоноармійська, 65
м. Щастя, Щастинська ТЕС, труба
  •  

Влад

 Дивно прораховано деякі частоти. Зокрема,  102.6 у Первомайську, адже в сусідньому Ізюмі на 102.5 мовить УР-1. І коли в Первомайську на 102.6 піратствував ПерецьФМ, вони подавляли одне одного на межі районів. Дивна частота і у Краснокутську- 91.5. Адже в Харкові прораховано 91.6. Це спеціально зроблено,  щоб у Харкові не можна було дати на ній нормальну потужність? www.nrada.gov.ua/ua/news/radanews/37177.html
  •  

admin

91.5 прорахована у Валках. Забудь про нормальну потужність
  •  

RomHol

Як зазначалося декілька раз на сьогоднішньому засіданні Нацради, у конкурсі на малопотужне мовлення на рівних може брати і НСТУ. Наприклад, коментар з трансляції засідання. Проте сумніваюся, що вони переможуть у змаганні на конкурсі з місцевими мовниками. Приємно, що Харківщина – серед рекордсменів за кількістю виставлених частот - аж 5.
  •  

vital-fm

Чому ж? Модель Дубровиці може спрацювати, наприклад в Лубнах.
Тільки невідомо, як вони мають подати спільну заявку.
Нажаль мого міста в списку нема, місцеві давно хотіли розширитись на Бережани, наприклад.
  •  

RomHol

Цитата: Влад від Травень 18, 2017, 18:09:48
Дивно прораховано деякі частоти. Зокрема,  102.6 у Первомайську, адже в сусідньому Ізюмі на 102.5 мовить УР-1. І коли в Первомайську на 102.6 піратствував ПерецьФМ, вони подавляли одне одного на межі районів.
А я все-таки сподівався, що у Ізюмі все ж таки колись піднімуть потужність передавача УР-1 на FM 102,5 МГц хоча б до 500 Вт, адже раніше потужність попереднього передавача УР-1 на УКХ 72,08 МГц була 4 кВт. Тепер з цим конкурсом на 102,6 МГц у Первомайську про збільшення потужності на 102,5 МГц для впевненого покриття півдня області радіоканалом УР-1 можна і не мріяти.
Цитата: vital-fm від Травень 18, 2017, 23:06:17
Тільки невідомо, як вони мають подати спільну заявку.
А хіба місцевий претендент і НСТУ як різні юридичні особи можуть подавати спільну заявку на цей конкурс? Мені чомусь здається, що вони за умовами конкурсу повинні подавати дві окремих заявки на 24 години і бути конкурентами. Мабуть, якщо перемагає місцевий радіомовник, то він за умови недостачі власного мовлення на свій розсуд може транслювати у будь-якому часовому обсязі і у будь-які проміжки часу доби один з трьох радіоканалів НСТУ, навіть без увімкнень обласного радіо, тобто обирати лише всеукраїнський ефір Центральної дирекціі "Українське радіо".
  •  

admin



Цитата: RomHol від Травень 19, 2017, 10:28:47
Мені чомусь здається, що вони за умовами конкурсу повинні подавати дві окремих заявки на 24 години і бути конкурентами. Мабуть, якщо перемагає місцевий радіомовник, то він за умови недостачі власного мовлення на свій розсуд може транслювати у будь-якому часовому обсязі і у будь-які проміжки часу доби один з трьох радіоканалів НСТУ, навіть без увімкнень обласного радіо, тобто обирати лише всеукраїнський ефір Центральної дирекціі "Українське радіо".

Я саме так зрозумів слухаючи засідання НР
  •  

vital-fm

А можливий варіант - комунальна редакція вписує в свою ліцензію ретранс, це щоб не було двох претендентів.
  •  

Sanio

НСТУ просто не подаватиме заяви на участь в конкурсі на частоти потужністю до 0,25 кВт у населених пунктах до 50 тис. мешканців. Раніше практикувалось, що було два переможці і НРКУ та місцевий мовник узгоджували спільну сітку мовлення. Зараз таке практикуватися не буде - буде один переможець. Місцеве радіо (за бажанням) може записати у ліцензії ретранс НСТУ або здійснюватиме ретрансляцію без внесення у ліцензію обсягів - просто в ліцензії будуть прописані особливі умови і можливість рестранляції програм НСТУ на власний розсуд.
  •