Цитата: "Vova.UA" post=23367Поставив старіший процесор, 1,4 Ггц. Температура при нагрузці піднялась до 47-50 і зупинилась... Напевно, з потужнішим процом щось не те. І напруга на ньому 1,57, деколи 1,6 В. На старому 1,47
1. Проц, наскільки я розумію, під Socket 754? Бо під інший сокет я не можу пригадати процесора з фізичною частотою 1400 МГц. Тобто, під "старішим" Ви маєте на увазі, імовірно, AMD Sempron 2500+ Palermo (Socket 754, 90 нм, 1400 Мгц), що являє собою урізаний «Oakville» mobile Athlon64. Так у нього номінальна напруга живлення ядра становить 1.40 В (її автоматично встановлює BIOS), а найбільша споживана потужність - 67 Вт. Відповідно, "потужніший" - імовірно, Athlon 64 3000+ ClawHammer або Newcastle (Socket 754, 130 нм, 2000 Мгц). Його ядро потребує 1,50 В живлення, а найбільша потужність дорівнює 89 Вт (приблизно на третину більше). Відтак, не дивно, що гріється він відчутно сильніше. А перевищення напруги, яку показує монітор BIOS, над номінальною на кілька сотих вольта зазвичай не є криміналом.
2. Знімаємо кулер, відкручуємо з нього вентилятор, і ретельно видуваємо і вичищаємо пил з-поміж пластин радіатора.
3. Сам вентилятор теж акуратно чистимо м'якою щіточкою або невеличким пензликом. Перевіряємо легкість обертання у підшипниках, при найменшій підозрі безжально замінюємо новим!
4. Чистим спиртом ретельно (до чистого металу!) змиваємо залишки старої термопасти з радіатора і з процесора. Уважно придивляємося до посадочної поверхні радіатора і до верхньої кришки процесора. На них не повинно бути вм'ятин, подряпин і забоїв. Пружина має щільно і з достатнім зусиллям притискати радіатор до процесора, причому рівномірно по всій площині й без найменших перекосів.
5. Акуратно, тонким шаром (!) намащуємо свіжу термопасту на верхню кришку процесора. Як не дивно, але чи не найкращою за своїми властивостями є класична КПТ-8, виготовлена ще за старим радянським ГОСТом. Тільки переконайтеся, що це - саме термопаста. Бо мені якось примудрилися втюхнути шприц із дивною субстанцією, яка найбільше скидалася на білила. Справжня паста КПТ-8 має продаватися у металевому запаяному тюбику з відповідним маркуванням.
6. Акуратно і обережно ставимо радіатор на місце. Ретельно перевіряємо на щільність прилягання і відсутність перекосів. Упевнившись у правильності зачеплення притискної пружини за виступи сокета, повільно і до упору закриваємо замок.
7. Вмикаємо живлення, перевіряємо результат. Остаточно температура має встановитися після 2 ... 3 діб експлуатації комп'ютера. Якщо температура процесора залишається зависокою - перевіряємо загальну вентиляцію всередині корпусу, а в раз потреби - замінюємо кулер потужнішим.
Бажаю успіху!