Проводове: УР-1, Промінь, Культура

Автор vital-fm, Липень 20, 2015, 16:36:34

Попередня тема - Наступна тема

Radiostyle

#15
Цитата: E.v.g. від Липень 20, 2015, 21:56:47
у нас Проминь с Культурой вырубили ещё 9 июня 2005 г. и больше не включали.
на первой кнопке УР-1 +радио Приазовья.
В нас здається ще в 2008 - му останній раз чув,відтоді тільки УР-1 + радіо Голос Києва+студія Майдан
 •  

vital-fm

#16
Ого, ще в 13 столітті:
:lol:
So:
Ну так якщо запустити відповідну кампанію, то перейдуть скоріш за все.
Тим більше всерівно якось тим зайнятись треба, для оптимізації витрат НРКУ, а то і там і там, вже УКВ вимкнули, то хай "Культуру" на першу поставлять, аудиторія приблизно та ж, і без ОДТРК, які й так в фм вже є.
А там де є культура на фм, то промінь.
З ситуації виходити треба.
 •  

SO

#17
Почитайте примітку дрібним шрифтом
http://www.ukrtelecom.ua/services/customers/broadcasting

там сліпим будуть надаватися безкоштовно послуги мовлення до початку 2016 року.... схоже це дата остаточного вимикання проводів(((

А про Культуру і Промінь замість УР-1... є один трабл - подача програм. Формально вони самі платять за доставку УР-1 з ОДТРК, а якщо поміняти УР-1 на щось інше, треба купити тюнерок і поставити його на радіовузли. Їх у нас десь 4500. Тобто Антена + тюнер + договір на розміщення обладнання в Укртелекома. Набігає кругленька сума, хто за це буде платити?

Ну і ще є ліцензії ОДТРК на 2 години на добу + доставка сигналу йде на всю область, а УКХ іноді не покриває всієї території області.
Краще вже розкочегарити другий УКХ передавач і подати туди того чого нема, якщо в місті є ФМ УР-1
 •  

RomHol

Цитата: SO від Липень 21, 2015, 00:30:33
Почитайте примітку дрібним шрифтом
http://www.ukrtelecom.ua/services/customers/broadcasting
там сліпим будуть надаватися безкоштовно послуги мовлення до початку 2016 року.... схоже це дата остаточного вимикання проводів(((
Я не є таким песимістом щодо цієї дати. Бо там же ще зазначено, що проводовою мережею транслюються сигнали оповіщення. І до того ж проводова мережа - майже завжди єдиний канал розповсюдження для місцевих (районних) мовників та значна частка розпосюдження по області програм ОДТРК. Зокрема, Харківська ОДТРК не має ліцензій на ефірне мовлення на всіх прачюючих FM-передавачах по області - її ефірне мовлення здійснюється лише, найвірогідніше, через один УКХ передавач у обласному центрі. А ось на проводах по області вона присутня.

Цитата: SO від Липень 21, 2015, 00:30:33
Ну і ще є ліцензії ОДТРК на 2 години на добу + доставка сигналу йде на всю область, а УКХ іноді не покриває всієї території області.
Краще вже розкочегарити другий УКХ передавач і подати туди того чого нема, якщо в місті є ФМ УР-1
Я також про це подумав після того, як вчора дізнався про відключення 2 і 3 каналу Укртелекомом.
Можливо, треба зараз у цій ситуації якось спробувати у держбюджеті на 2016 рік закласти кошти на роботу законсервованих УКХ-передавачів Українського радіо, які раніше працювали, і ввімкнути на них ті канали УР, які відсутні тепер у трансляції як на проводах, так і у ефірі. Наприклад, можна запустити у Харкові передавач "Культури" на 66.35 МГц, у Ізюмі - "Променя" на 72,08 або 72,86 МГц.  Можливо (хоча дуже сумніваюся), що деякі ОДТРК зацікавляться мовленням разом з УР на таких "нових" УКХ частотах хоча б декілька годин на добу, тобто якось підтримують фінансово їх роботу.
 •  

vital-fm

SO: не знав, що все так складно, я то думав те, що є можна переналаштувати.
 •  

admin

#20
Цитата: RomHol від Липень 21, 2015, 08:39:24Зокрема, Харківська ОДТРК не має ліцензій на ефірне мовлення на всіх прачюючих FM-передавачах по області - її ефірне мовлення здійснюється лише, найвірогідніше, через один УКХ передавач у обласному центрі. А ось на проводах по області вона присутня.
хм
02.10.2014                                                       м. Київ                                             Протокол № 18

Про заяву Харківської ОДТРК, м. Харків,
щодо анулювання ліцензії на мовлення
(НР № 0515-м від 11.03.2008)
(ефірне РМ, позивні: ,,Говорить Харків",
музичний фрагмент пісні Марка Кармінського
,,Пісня про Харків")

Розглянувши заяву Харківської обласної державної телерадіокомпанії,          м. Харків (юридична та фактична адреси: майдан Свободи, 5, Держпром, 5 під'їзд, м. Харків, 61506; директор Сергій Володимирович Гулевський), щодо анулювання ліцензії на мовлення НР № 0515-м від 11.03.2008                              (ефірне (радіомовлення), регіональне (в межах області), частота – 105,4 МГц, територія розповсюдження -  м. Великий Бурлук та район, Р=0,5 кВт, обсяг мовлення – 15 год. 01 хв./тиждень), керуючись п.1 ч.2 ст. 37 Закону України ,,Про телебачення і радіомовлення" та статтею 24 Закону України ,,Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", Національна рада

+ХОДТРК має право на 4 години на усіх передавачах УР-1 в ФМ, тобто Ізюм, Куп'янск та В.Бурлук, + 2 УКХ частоти: Харків та Зачепилівка.
 •  

Sanio

Цитата: admin від Липень 21, 2015, 14:14:47
+ХОДТРК має право на 4 години на усіх передавачах УР-1 в ФМ, тобто Ізюм, Куп'янск та В.Бурлук, + 2 УКХ частоти: Харків та Зачепилівка.
Ні, Харківська ОДТРК немає 4 год. на жодній з ФМ-частот в області - всюди НРКУ має по 24 год. Вони відмовилися навіть від В.Бурлука через відсутність можливості подачі туди свого сигналу з Харкова.  Проблема у тому, що майже всюди на РПЦ сигнал НРКУ беруть зі супутника, а не від ОДТРК, а ОДТРК не мають техніної можливості доставляти свій сигнал для врізок, а НРКУ проти комутування в ОДТРК, бо кажуть, що втрачається якість сигналу при подачі через РРЛ, кабель, інтернет тощо. Тому жодна ОДТРК не бере відрізків 4 год. на частотах НРКУ не в обласних центрах, фактично тільки у Києві КДРТРК взяла 4 год. на 105 МГц. По 4 год. ОДТРК мають лише на тих частотах, на яких вони раніше мали 24 год., а потім відмовилися на користь НРКУ. Там комутацію і доставку сигналу забезпечують ОДТРК.
 •  

admin

Що ні? Хіба я писав що ОДТРК має ці частоти? я написав що має право на 4 години. якщо забажають.
Усе інше технічні можливості. Звісно краще мовити у здихаючому проводому. О утам усе гаразд.
 •  

Sanio

Щодо доставки програм УР-1, УР-2 і УР-3 до радіовузлів, то "Укртелеком" доставляє всі три програми з Києва по своїх магістральних каналах до обласних центрів, там УР-2 і УР-3 йдуть прямо до радіовузла, а сигнал УР-1 спочатку заводиться з ДГТС на ОДТРК, там робиться врізка обласного радіо і тоді повертається сигнал назад на обласний "Укртелеком", звідки вже роздається програма УР-1 по області. Зараз "Укртелеком" не бере сигнал з ефіру, хоча є можливість резервного прийому з ефіру з УКХ. Щодо місцевих врізок ОДТРК, то вони окремо робляться ОДТРК на УКХ і на проводову мережу, між собою це не повязано, хоч відрізки і передачі одні й ті ж самі. Зараз "Укртелеком" просто відключить подачу з Києва УР-2 і УР-3, а по УР-1 транслюватиме те, що подаватиме туди НРКУ. Але, оскільки ліцензією НРКУ передбачено трансляцію на Першому каналі проводового мовлення програми УР-1, то там може транслюватися лише УР-1. А "Укртелеком" ніякою самодіяльністю займатися не буде - вони танслюватимуть лише УР-1. І вони ще озброїлись якимось документом 90-х рр, який передбачає трансляцію лише УР-1, а УР-2 і УР-3- це як додаткова послуга, яка може надаватися лише в обласних центрах при наявності технічної можливості. Виходить, що з відключенням УР-2 і УР-3 у них все чисто з юридичної точки зору, а НРКУ ніяк не може на це вплинути, бо немає договірних відносин з "Укртелекомом" на трансляцію другого і третього каналів УР. Тим паче, що для проводового мовлення "Укртелеком" є оператором телекомунікацій, а не провайдером програмної послуги!
 •  

Sanio

Цитата: admin від Липень 21, 2015, 14:38:59
Що ні? Хіба я писав що ОДТРК має ці частоти? я написав що має право на 4 години. якщо забажають.
Усе інше технічні можливості. Звісно краще мовити у здихаючому проводому. О утам усе гаразд.
Я мав на увазі, що зараз не мають права.
 •  

admin

Право мають, ліцензії не мають.

Отправлено из tapatalk

 •  

Sanio

Зараз вже все це немає змісту - передача відрізків 4 год. для ОДТРК, бо до кінця року всі ОДТРК будуть ліквідовані як юридичні особи та їхні ліцезії і відрізки часу будуть анульовані, точніше обєднані в єдину ліцензію Суспільного мовника. Спочатку правонаступниками ліцезій ОДТРК стануть НРКУ і НТКУ, а потім вже новостворена нова юридична особа. Наразі достеменно невідомо скільки ефірного часу матимуть місцеві філії в рамках УР-1, але буде нова сітка мовлення. Своїх ліцензій філії не матимуть, бо вони не матимуть статусу юридичної особи.
 •  

admin

#27
отож, нема що хвилюватись про одтрк. так чи інакше в області є ряд УКХ та ФМ ліцензій, на яких чучелом чи тушкою мати бути присутня ОДТРК
 •  

RomHol

Дуже дякую Sanio і Admin за роз'яснення. Сподіваюся, що ОДТРК мовитимуть на всіх FM і УКХ передавачах УР-1, щр розташовані по території областей.
Адже, крім ОДТРК, в ефірі УР-1 ще повідомлення з обласних Управлінь з питань надзвичайних ситуацій мають передавати.
 •  

SO

Цитата: Sanio від Липень 21, 2015, 14:51:15
Щодо доставки програм УР-1, УР-2 і УР-3 до радіовузлів, то "Укртелеком" доставляє всі три програми з Києва по своїх магістральних каналах до обласних центрів, там УР-2 і УР-3 йдуть прямо до радіовузла, а сигнал УР-1 спочатку заводиться з ДГТС на ОДТРК, там робиться врізка обласного радіо і тоді повертається сигнал назад на обласний "Укртелеком", звідки вже роздається програма УР-1 по області. Зараз "Укртелеком" не бере сигнал з ефіру, хоча є можливість резервного прийому з ефіру з УКХ. Щодо місцевих врізок ОДТРК, то вони окремо робляться ОДТРК на УКХ і на проводову мережу, між собою це не повязано, хоч відрізки і передачі одні й ті ж самі. Зараз "Укртелеком" просто відключить подачу з Києва УР-2 і УР-3, а по УР-1 транслюватиме те, що подаватиме туди НРКУ. Але, оскільки ліцензією НРКУ передбачено трансляцію на Першому каналі проводового мовлення програми УР-1, то там може транслюватися лише УР-1. А "Укртелеком" ніякою самодіяльністю займатися не буде - вони танслюватимуть лише УР-1. І вони ще озброїлись якимось документом 90-х рр, який передбачає трансляцію лише УР-1, а УР-2 і УР-3- це як додаткова послуга, яка може надаватися лише в обласних центрах при наявності технічної можливості. Виходить, що з відключенням УР-2 і УР-3 у них все чисто з юридичної точки зору, а НРКУ ніяк не може на це вплинути, бо немає договірних відносин з "Укртелекомом" на трансляцію другого і третього каналів УР. Тим паче, що для проводового мовлення "Укртелеком" є оператором телекомунікацій, а не провайдером програмної послуги!

Маленька поправка по УР-1, ОДТРК самі беруть сигнал з супутника і врізають свої передачі і далі подають на Укртелеком. УР-2 і УР-3 йдуть з Києва на головну станцію Укртелекома і далі по радіовузлах роздаються мережами Укртелекома.

 •