DAB/DAB+, DRM в Україні

Автор Radiostyle, Березень 02, 2016, 20:31:51

Попередня тема - Наступна тема

optimist

Я коли їхав додому із Києва, бо карантин ввели. То цілу дорогу слухав радіо онлайн через RadioPlayer .Починаючи від Києва і до Бурині грало без перешкод. Були деякі місця де зникав Інтернет. Мої враження не передати. Я давно так хотів. Вдома спокійно слухаю від Wi-Fi на блютуз колонці. Навіть на городі, коли вмикаю 4G only... Словом я за Інтернет. Бо в FM у нас в селі мало цікавих станцій та і прийом бажає кращого. Зона невпевненого прийому. А от із Інтернетом все дуже добре!
  •  

krasaffcheg

Кстати, ошибся. RTE вещает не на средних, а на длинных волнах. Но не суть.

Вот и ирландцы прикинули и поняли... Вещают с 2006 года, а только 8% населения обзавелись приёмниками. Из всей аудитории только 0,5% слушало радио через DAB. При этом через IP (смартфон, ПК, умные колонки) суммарно слушает на порядок больше - 8,5%.
  •  
    Подякували за цей пост: sen

mikhail

Та і я зі Львова їхав то працювало все. Були не тривалі ділянки де обривалося але ненадовго.... Ще зроблять 8 бенд буде супер) але це київстар)) водафон є але суттєво програє.... У всякому разі на заході.   
  •  

sen

Цитата: krasaffcheg від Квітень 19, 2021, 21:41:54
Кстати, ошибся. RTE вещает не на средних, а на длинных волнах. Но не суть.

Вот и ирландцы прикинули и поняли... Вещают с 2006 года, а только 8% населения обзавелись приёмниками. Из всей аудитории только 0,5% слушало радио через DAB. При этом через IP (смартфон, ПК, умные колонки) суммарно слушает на порядок больше - 8,5%.

Думаю что в 2006 как раз не было конкуренции со стороны интернет-ради - оно тогда только зарождалось и было доступно в основном только на компьютерах и ноутбуках, через сеть или Wifi. Портативных устройств способных воспроизводить интернет-радио было очень мало, 3G сети только зарождались в той же Ирландии, и трафик был наверное дорогой. И DAB как раз был по сути единственным способом технологически развить радио. Сейчас конечно позиции интернет-радио многократно усилились.
  •  

TV-Ukr

Цитата: DrewUA від Квітень 18, 2021, 19:50:56
Всі - треба розвивати й перейти з FM на DAB
Ірландія - не треба.

Доречі я раніше топив за те щоб наша країна перейшла нарешті на DAB, тому що багато радіостанцій недоступні у деяких областях України, таким чином їх можна вмістити в мультиплексах, і слухати по всій країні, тим самим збільшивши авдиторію.
Допоки мене не зацікавив FM DXing, тому зараз мені вже всерівно.
Тут я згоден. Бо при DAB хоч у Києві, хоч в Конотопі (де в FM нічого слухати) можна слухати усі радіостанції ТАВРів, УМХ, Люксів, Суспільного і т.д.
Слава Україні! Героям слава! Смерть ворогам!
  •  

admin

Проблема DAB, это в первую очередь проблема новых частот и затрат на их освоение.
Если вдуматся то цифра пришла на место аналога, и где-то в 80-90% домохозяйства нужен был просто новый "девайс" которые бы декодеровал старый добрый сигнал на том же ТВК.
Для радио, что бы было также легко, надо было выбирать HD Radio (HDR) на ФМ и СВ, а не городить с нуля DAB.
Теперь уже слишком поздно, у самого в авто любое радио по 4G, хреново только на паркинге на -2м этаже....
  •  

optimist

Цитата: TV-Ukr від Квітень 20, 2021, 12:25:33
Тут я згоден. Бо при DAB хоч у Києві, хоч в Конотопі (де в FM нічого слухати) можна слухати усі радіостанції ТАВРів, УМХ, Люксів, Суспільного і т.д.
Згоден на 100% в Конотопі скучний FM. Нічого там слухати. Я коли буваю в тому місті, то FM не вмикаю, як колись. Є 4G слухаю радіо онлайн
  •  

krasaffcheg

Цитата: admin від Квітень 20, 2021, 12:33:41
Проблема DAB, это в первую очередь проблема новых частот и затрат на их освоение.
Если вдуматся то цифра пришла на место аналога, и где-то в 80-90% домохозяйства нужен был просто новый "девайс" которые бы декодеровал старый добрый сигнал на том же ТВК.
Для радио, что бы было также легко, надо было выбирать HD Radio (HDR) на ФМ и СВ, а не городить с нуля DAB.
Теперь уже слишком поздно, у самого в авто любое радио по 4G, хреново только на паркинге на -2м этаже....
Это да. HD Radio хорош тем, что можно использовать уже существующий передатчик и антенно-фидерное хозяйство. Но плох тем, что проприетарен и вещателю нужно периодически платить правообладателю за использование технологии.

А ещё плох тем, что может уместить параллельно с одной аналоговой станцией максимум 3 цифровых. И при этом, по стандарту, одна из цифровых станций должна дублировать аналоговую. DAB же использует более широкую полосу.

Да и Карпий уже лет 10 назад экспериментировал в Киеве с HD Radio. Аналоговая Мелодия + цифровой пакет УРГ (Мелодия, Best FM, MFM). И кто знает... Может бы и взлетел, если бы не пришёл Курченко с его SuperRadio. Хотя, в Европе этот стандарт не особо прижился. Его ареал, в основном, Северная Америка.
  •  

admin

Та я даже не про Украину. Тут не нищая Ирландия не смогла развернуть полноценный DAB и сделать нормальное распространие DAB приёмников.

Не хватало 3-х цифровых на одну частоту? ну получите 0.
  •  

krasaffcheg

Это да. Причём, нашему малому рекламному рынку возможностей HD Radio - за глаза.
  •  

optimist

#175
Цитата: Віталій від Квітень 20, 2021, 21:16:39
Пару років тому. Я читав інтерв'ю генерального продюсера ТАВР медіа. Так от він сказав, що для них цифрове радіо DAB+ поки не є пріоритетом. На томість він сказав, що краще FM і Інтернет. І зараз ми бачимо як ТАВРи розвиваються в Інтернеті
https://www.tavrmedia.ua/tavr/rus/article/15
  •  

DrewUA

Причому країни з широким DAB мовленням такі як наприклад Німеччина чи Велика Британія не гасять FM. Діапазон як і був заваланей що двух МГц, так і залишається.
  •  

admin

гасити ФМ це як стріляти собі в ногу. ФМ та DAB, це не як аналог та Т/Т2 .... і близько ніколи не було. Тут просто потрібно дочекатися ще більшого розвитку інтернету та індустрії 4.0 і можна гасити ФМ, цифри швидше за все не буде.
  •  

optimist

Цитата: admin від Квітень 20, 2021, 21:46:35
гасити ФМ це як стріляти собі в ногу. ФМ та DAB, це не як аналог та Т/Т2 .... і близько ніколи не було. Тут просто потрібно дочекатися ще більшого розвитку інтернету та індустрії 4.0 і можна гасити ФМ, цифри швидше за все не буде.
А що таке 4.0 цікаво
  •  

admin

  •