DAB/DAB+, DRM в Україні

Автор Radiostyle, Березень 02, 2016, 20:31:51

Попередня тема - Наступна тема

Ігор

Цитата: Radioraptor від Серпень 17, 2024, 14:50:31і без конкурсу
двох з них є ліцензії, а інші чому після конкурсу вирішили?
  •  

velychko.op

В мене приймач з dab. Чекаю 😆 у рівному
  •  
    Подякували за цей пост: wasul76

vital-fm

Цитата: Ігор від Серпень 17, 2024, 18:30:39двох з них є ліцензії, а інші чому після конкурсу вирішили?
Там зараз одне місце на конкурсі виставили, якщо візьмуть - виставлять ще.
  •  

Tickhack

Business FM почало мовити в DAB+

Ilya

Чорт вони не можуть запустити мовлення в регіонах (DJ FM) і при цьому лізуть у цифру (яка не кому не потрібна)?
  •  

BanderaTV

Цитата: Ilya від Вересень 01, 2024, 02:42:31Чорт вони не можуть запустити мовлення в регіонах (DJ FM) і при цьому лізуть у цифру (яка не кому не потрібна)?
А в них там по суті діюча ліцензія. І там вони не мовили ще з 2020.
  •  

Radiostyle

#321
Цитата: Ilya від Вересень 01, 2024, 02:42:31Чорт вони не можуть запустити мовлення в регіонах (DJ FM) і при цьому лізуть у цифру (яка не кому не потрібна)?
Ну імхо, щоб не втратити ліцензію то відновили, там не потрібно встановлювати власний передавач, просто подаєш КРРТ потік і платиш. А з власним встановленням то вже інше. Час на узгодження,отримання паперів,замовлення обладнання, сертифікація, перевірка, тощо...
Сподіваюсь, що DAB розшириться і парк пристроїв поповниться. В Т2 радіо пихати не хочуть, а фм-ки замінювати яким вже по 20 років і скоро здохнуть, теж ніхто не паритиметься, то поставлять 100-200 передавачів DAB і все.
  •  

velychko.op

Та ж простіше знайти провайдера як на т2 з місцевими мультиплексами і просто заходить і розпочати мовлення. Не треба самому ставити передавач + плата за роботу має бути менша.
Була б пропозиція а приймачі знайдуться
Там от у метрах в мх 7 мегого спорт зявився і мамкіни ентузіасти уже питають... А що це там за антену таку треба?
  •  

Radiostyle

Цитата: velychko.op від Вересень 01, 2024, 12:02:22Та ж простіше знайти провайдера як на т2 з місцевими мультиплексами і просто заходить і розпочати мовлення. Не треба самому ставити передавач + плата за роботу має бути менша.
Була б пропозиція а приймачі знайдуться
Там от у метрах в мх 7 мегого спорт зявився і мамкіни ентузіасти уже питають... А що це там за антену таку треба?
) 👍
  •  

ProRadio

Цитата: Radiostyle від Вересень 01, 2024, 09:45:42В Т2 радіо пихати не хочуть

А сенс? Радіо з DVB-Т2 в автівках слухати можливості немає - а це велика частина аудиторії радіослухачів.

Ігор

Цитата: Radiostyle від Вересень 01, 2024, 09:45:42а фм-ки замінювати яким вже по 20 років і скоро здохнуть
я б не сказав, що зараз передавачі потребують заміни, їх можна зремонтувати і будуть працювати далі, або замінити на нові якщо вийдуть з ладу остаточно і це все робиться і перед слухачами звітувати про це не ніхто не буде.
Нові передавачі нічого нового не дадуть окрім витрат, для кращої ефективності можна вдосконалити наприклад антену.
  •  

ProRadio

Цитата: Ігор від Вересень 01, 2024, 23:29:21Нові передавачі нічого нового не дадуть окрім витрат

Ну, якщо в кого ще стоїть ламповий передавач, то його заміна на твердотільний дасть економію :))))
  •  
    Подякували за цей пост: Ігор

Ігор

#327
Цитата: ProRadio від Вересень 01, 2024, 15:33:10А сенс? Радіо з DVB-Т2 в автівках слухати можливості немає - а це велика частина аудиторії радіослухачів.
зараз можна придумати що завгодно, але Т2 розраховане на прийом на висоті 10 м над рівнем землі, а FM на рівні менше 2 м. ДМХ буде більше затухати тим більше у цифрі, телевізійні антени потребують точного направлення на телевежу, тому я думаю, що навіть у містах мовлення будуть перебої в русі.
У Т2 ширина каналу 8 МГц, у FM до 300 кГц, відповідно потужність сигналу використовується ефективніше.

01 Вересень 2024, 23:39:56
Цитата: ProRadio від Вересень 01, 2024, 23:36:48Ну, якщо в кого ще стоїть ламповий передавач, то його заміна на твердотільний дасть економію :))))
думаю, що лампові навряд чи витримають цілодобове мовлення 😉

01 Вересень 2024, 23:41:01
Там мова швидше за все про старі передавачі з початку 2000-х, але вони зараз успішно працюють
  •  
    Подякували за цей пост: Roman3101

ProRadio

#328
Цитата: Ігор від Вересень 01, 2024, 23:37:59зараз можна придумати що завгодно, але Т2 розраховане на прийом на висоті 10 м над рівнем землі, а FM на рівні менше 2 м. ДМХ буде більше затухати тим більше у цифрі, телевізійні антени потребують точного направлення на телевежу, тому я думаю, що навіть у містах мовлення будуть перебої в русі.


Я про це і кажу. Наскільки я пам'ятаю, для прийому DVB "в русі" існує підсімейство DVB-H, але, здається, воно вже померло через безперспективність.

Вересень 03, 2024, 00:08:14
Цитата: Ігор від Вересень 01, 2024, 23:37:59думаю, що лампові навряд чи витримають цілодобове мовлення

Так ніби "Дощі" ще деінде працюють, чи ні?
І, до речі, от я не пригадую - Rhode & Schwarz, що в Марії на 69.68, - то ламповий чи твердотільний? Ґуґлив по тій моделі, але щось не знаходить
  •