СХ/ДХ

Автор admin, Січень 14, 2011, 20:28:52

Попередня тема - Наступна тема

дрон

261 kHz
BUL - BNR Horizont/Parlament Radio, Vakarel (75 kW) - 24h;

270 kHz
CZE - ČRo Radiožurnál, Topolná (50 kW) - Mo-Fr 0400-2300, Sa/Su 0500-2300;

http://www.emwg.info

Чешская радиостанция называется Чешски Розглас.
Розглас - по чешски, радиовещание.
  •  

fmdxua

24 жовтня на 1377 кГц з 18:00 о 19:00 приймав наступні три станції:

1377 кГц - Радіо "Миколаїв" - Миколаїв/Варварівське - 389 км (станцію було добре чути з 18:00 до 18:30, потім перевагу взяла Радіо "Хвиля").
1377 кГц - Радіо "Хвиля" - Вінниця/Зарванці - 372 км (до речі, потрібно в таблицю внести зміни, станція мовила і після 19:00).


[MW] 1377 kHz - Radio Khvylia - Vinnytsya/Zarvantsi - Ukraine - 372 km
ID на 02:32 : "...у Вінниці - дев'ятнадцята година ... в ефірі - Вінницька обласна державна телерадіокомпанія "Вінтера"..."
1377 кГц - France Info - Lille/Camphin-en-Carembault - 2129 км (декілька разів випливала в період з 18:30 о 19:00, а пізно ввечері приймалась дуже сильно).

QTH: м. Лохвиця, Полтавська обл.
Приймач: Казахстан -1 (1973 року випуску).
Антена:  Delta для радіоаматорського діапазону 80 м.
Все мои  публикации,  в которых Россия изображается негативно,  никаким образом не относятся к тем хорошим, умным, добрым людям, которых  много в данной стране.  Любые подобные сообщения  о тех, кто поддерживает или является участником российской агрессии по отношению к моей родной стране - Украине
  •  

Александр

Нещодавно пізнім вечором/ніччю слухав на 1170 кГц Р.Копер-Каподістрия із Словенії. Була цікава музична програма з ведучим італійською мовою. Мову цю не знаю, але дещо з музичних термінів і виконавців зрозумів. Взагалі італійська мова - це теж музика. :super:Цікаво, що Р.Білорусь в такий час вже не працює, також чомусь не чутно було Р.Сава. Тому навіть з малою потужністю (10 кВт?) Р.Копер-Каподістрия була чутна часом дуже задовільно, але й завмирала також. Давно люблю цю станцію.
  •  

DeJar

Цитата: fmdxua від Жовтень 28, 2014, 12:26:55
1377 кГц - Радіо "Хвиля" - Вінниця/Зарванці - 372 км (до речі, потрібно в таблицю внести зміни, станція мовила і після 19:00).
1377кГц Радіо Хвиля з 25 жовтня працює до 17:30. А до того дня завершувала роботу о 22:00. Мабуть у зв'язку із передвиборчою агітацією продовжували час ефіру.
Радіо Миколаїв начебто мовить до 21:00, у мене ввечері прийняти його дуже складно... Радіо Хвиля краще проходила
  •  

Александр

Сьогодні вранці побавився дальнім прийманням на СХ. Біля 5.30 на 1610 кГц почув моїх регулярних таких клієнтів пасторів Мелісу і Джінна Скотт на University Radio через передавач на о-ві Ангіла в Карибському регіоні. Читають проповіді. Дуже легко їх ідентифікувати, тому що паралельно вони працюють на КХ 5935 і 6090 кГц. Також о 6-й на 1566 кГц почув теж знайому мені кілька років назад прийняту вже станцію TransWorld Radio, яка транслюється через Бенін в Африці. Передача велась на якийсь африканській мові. В мене є запис колишнього прийому.
Аппаратура: Sangean 909X з саморобним преселектором і з антеною довгий провод не більше 7 м.
Тож можете теж займатись DXом на СХ/ДХ, якщо умови вам дозволяють. Осінньо-зимовий сезон цьому сприяє.
Бажаю успіху!
  •  

Alexs85

Записал аудиозапись приема Дегеном 1103 румынской станции 29 октября.
Время 18:40, 153 kHz - Antena Satelor (Braşov/Bod Colonie, 200 kW) 712 км
https://soundcloud.com/alexs85-1/antena-satelor
  •  

дрон

Другий день поспіль прймаю під Харковом на 1323 кГц Міжнародне Радіо Китаю російською. Найкращий прийом близько 15.00 і десь до 15.20 за Києвом. Потім прийом погіршується - на цій же частоті ще й іранці мовлення ведуть.

Згідно розкладу, мовлення ведеться на Середню Азію з Лхаси. Передавач 100 кВт.
  •  

DeJar

Сьогодні вдалося почути завершення роботи Радіо Миколаїв на 1377 кГц о 21:00.
Отже Радіо Миколаїв працює з 8:00 до 21:00
  •  

Александр

#728
 Сьогодні знову чув University Network на 1610 кГц. Може тепер будуть кожний ранок, коли Сонце не дуже "пече"? Також хотів почути Radio Rebelde на 1620 кГц, але заважав якийсь грецький пірат. На 1632 кГц сьогодні знову працював цей загадковий релігійний пірат - кажуть, що український. Передавав дуже інтелігентно церковну службу.
На 1332 кГц уперше почув чеську Ceský rozhlas 2, яку звичайно приглушує Румунія. Тепер знаю про 6 частот, які використовують на СХ чехи.
Щодо ДХ, то на 270 кГц чехів майже не чутно - дуже знизили свою потужність. Навіть із металевою огорожею ледь чутно. Але чув алжирське радіо на 252 кГц, очевидно Chaîne 3, бо мова була французька і музика европейська. Пам"ятаю років 30 назад вони дуже розважали мене цією програмою на коротких хвилях в діапазоні 11м.

П.С. А зараз слухаю УР1 на 549 кГц, тому що на УКХ/ФМ все заглушив компьютер своїм шумом.
  •  

admin

Цитата: Александр від Жовтень 30, 2014, 09:22:25

П.С. А зараз слухаю УР1 на 549 кГц, тому що на УКХ/ФМ все заглушив компьютер своїм шумом.
хахахах
у меня почему-то ФМ в серверной не глушится)))
  •  

Александр

Цитата: admin від Жовтень 30, 2014, 09:34:38
хахахах
у меня почему-то ФМ в серверной не глушится)))
Совсем не смешно, потому что я за 100 км от Киева. А у вас, очевидно, передатчик под боком. :hi:
  •  

Ігор

У мене чомусь fm не глушиться, на АМ навпаки, все глухо, і також за 100 км від Києва ;) Я раніше робив ще й записи радіостанцій комп'ютером підключеним до автомагнітоли.
  •  

Александр

У кожного свої умови приймання. Ловлю на провод 5м в кімнаті поряд з компом на рівні с землею. Ноутбук підключений до електромережі. Якщо я віднесу приймач в іншу кімнату, то стає чутно. Якщо ще підключиться до наружної ТВ антенни, то ясно, що буде ОК. А так, коло компьютера тільки 105 МГц чутно, та теж із скрипом. На УКХ навіть 71 МГц із Прилук зашумляється. А СВ я зараз ловлю хоч на внутрішню, хоч на наружку 7м - трохи-трохи підшумовує, але зовсім не заважає слухати. Це ж село, тут АМ діапазони працюють. :wink:
  •  

Ігор

Я теж у селі, але якось дивно, в fm кращий прийом у вашу сторону. Я раніше їздив у Згурівський район, також не близько, і fm приймався на телефон набагато краще ніж у мене. За СХ я вже писав, що нічого не можу прийняти в будинку.
  •  

Александр

#734
Цитата: дрон від Жовтень 29, 2014, 21:29:35
Другий день поспіль прймаю під Харковом на 1323 кГц Міжнародне Радіо Китаю російською. Найкращий прийом близько 15.00 і десь до 15.20 за Києвом. Потім прийом погіршується - на цій же частоті ще й іранці мовлення ведуть.

Згідно розкладу, мовлення ведеться на Середню Азію з Лхаси. Передавач 100 кВт.
А я в цю ж годину добре чув їх сьогодні на 1521 кГц. Ніхто не заважає. О 16.00 передача повторюється. На 1323 прийому майже немає.
Чомусь до 16.00 не працювало Р.Яшь з Румунії. Може скоротили мовлення? Було чутно лише Р.Марія з Пітера.

П.С. Хоча може просто проходження ще не відкрилось. Зараз вже є.
  •