представители отслеживают общее состояние дел
Баланс транскордонного мовлення. Головною особливістю області є її прикордонне розташування. Кордон України з Румунією, що проходить в Одеській області, становить більше тисячі кілометрів за лінією кордону, або понад 600 км по прямій лінії. Із 26 районів області три межують з Румунією, 11 – з Молдовою. Відповідно в зону обслуговування передавачів, які розташовані на території цих держав, входить прикордонна смуга Одеської області. Територія впевненого прийому українських мовників досить невелика, що обумовлено малою потужністю передавачів.
В прикордонних районах Румунії та Молдови встановлено більш потужні передавачі, які своїми програмами охоплюють значну територію Одеської області. Слід зауважити, що молдовські ретранслятори, зокрема, встановлені в містах Кишиневі, Кагулі, Чимишлії, Резині, маючи велику потужність, передають не тільки молдовські програми, а й перший національний канал з Бухаресту.
Протягом останніх років баланс прикордонного телевізійного мовлення дещо збільшився на користь українських мовників за рахунок введення в дію регіональної мережі мовлення Одеської обласної державної телерадіокомпанії (ліцензія НР № 2080 від 01.02.2005 р.). В зону впевненого прийому передавача м. Котовська входить північна частина Придністров'я – м. Рибниця, м. Резина, м. Дубоссари. В зону впевненого прийому передавача, встановленого в смт. Фрунзівка, входить невелика частина Придністров'я з населеним пунктом Маяки. В зону впевненого прийому передавача, встановленого в смт. Велика Михайлівка, входить невелика частина Придністров'я і частина м. Тирасполь.
Складна ситуація склалася також з радіомовленням. Радіомовні компанії практично всі зосереджені в м. Одесі (26 компаній), за межами обласного центру працює 6, в тому числі в м. Ізмаїлі, м. Рені, м. Білгороді-Дністровському, м. Іллічівську (проводове мовлення) та м. Кілії (проводове мовлення). Передавачів радіомовлення безпосередньо в прикордонних районах України встановлено тільки два – у м. Ізмаїлі (потужність 1 КВт) та м. Рені (потужність 0,1 КВт), що фактично ілюструє відсутність українських радіомовників в ефірі регіону. Тільки дві компанії здійснюють регіональне мовлення: "Раді.О" – в містах Одеса, Ізмаїл, "Радіо Санна" – в містах Одесі, Ізмаїлі, Котовську та населеному пункті Жовтень Одеської області.
Таким чином, на півночі області взагалі немає українських радіомовників, на півдні – практично тільки в м. Ізмаїлі, оскільки невелика потужність передавача у м. Рені (100 Вт), дозволяє охопити мовленням незначну територію Ренійського району.
Таким чином, основні тенденції та проблеми телеінформаційного простору області такі:
1. Подальший розвиток мережі цифрового ефірного мовлення потребує вирішення проблеми повного покриття Одеській області якісним сигналом. Особливо це стосується м. Рені та значної частина Ренійського району, частини Болградського району, м. Вилково та частини Тарутинського, Фрунзівського, В. Михайлівського та Кодимського районів.
а НРКУ и КРРТ должены отслеживать свои передатчики!