Українське радіо, Промінь та Культура

Автор admin, Січень 01, 2008, 22:24:54

Попередня тема - Наступна тема

Ігор

Супутниковий комплект коштує приблизно 700 грн плюс кабель. можна і дешевше, але там все одноразове :)
  •  

admin

для урів дешевше, там лише 1 супутник
  •  

Ігор

На тому тижні брав тарілку для 75 градуса. Тарілка коштує 175, кронштейн 30, конвертер від 30-ти грн. І кабель нормальний 3 грн метр. Тюнер треба глянути, нормальний від 300 грн.
  •  

admin

  •  

Александр

(З сайта http://www.proradio.org.ua)
Перемога Національної радіокомпанії України в конкурсі на частоту 1278кГц у селі Петрівці Комінтернівського району Одеської області свідчить про відродження "законсервованих" частот і про створення альтернативи для російських радіостанцій на середніх хвилях. Про це інтернет-виданню "Телекритика" повідомив експерт у галузі радіо Борис Скуратівський. Коментуючи інформацію Нацради, про те, що це нова частота, прорахована Українським державним центром радіочастот, пан Скуратівський нагадує, що це частотне присвоєння не є новим. "Так, я пригадую, що при оголошенні конкурсу Нацрада посилалася на рішення про "прорахунок нової частоти". Однак, вона активно використовувалася в минулому - у тому числі, і Національним радіо України (колись тут працював канал УР-3). А також - різноманітними комерційними мовниками (у 90-і роки там працювало одеське радіо "Глас СВ", а також ретранслювалися програми "Радіо Свобода" і "Голос Америки", які непогано приймалися і в Києві). Згодом - десь у 2002-2004 роках - дану частоту здавали в оренду "Голосу России", а потім вона дійсно не використовувалася. Але вона не є новою. Швидше мова йде про відродження "законсерованих" частот", - розповів пан Скуратівський. Також експерт вважає не зовсім коректним формулювання про те, що мовлення на цій частоті "заглушить" сигнал російського державного радіо "Вести FM" із Придністров'я. "Адже "заглушити" можна лише сигнал, який іде на тотожній чи близькій частоті. Частота 1278кГц належить до так званих "чистих частот" - тобто, таких, на яких передавачі не мають пересікатися на відстані сотень кілометрів, що дає змогу використовувати її для охоплення мовленням великих територій. До подібних "чистих" частот належать і частоти, які використовуються у Придністров'ї (де ще за радянських часів було збудовано надпотужний передавальний центр, розрахований саме на веденні пропаганди)", - пояснює експерт. Тому йдеться не про "глушіння", а про створення альтернативи російському радіо на середніх хвилях, наголошує пан Скуратівський. Нагадаємо, 6 листопада Нацрада визнала НРКУ переможцем у конкурсі на частоту 1278кГц у селі Петрівці Комінтернівського району Одеської області. НРКУ була єдиним претендентом на цю частоту на середніх хвилях (Джерело: Портал "Телекритика").
  •  

admin

все знают какой эксперт Борис Скуратовский. У него вышки есть специальные для УКВ, а есть не специальные. А специальность для ФМ нету. А почему нету? а потому что при строительстве не запланировали ФМ. Отак и живём.

Частота не законсервированная, она просто в резерве.
  •  

vital-fm

Цитата: admin від Листопад 17, 2014, 18:57:18
Частота не законсервированная, она просто в резерве.
О, ідея, якщо частоти, які відійшли в резерв, називають законсервованими, то ті, на яких не здійснюється мовлення, але вони є в ліцензії, можна називати замаринованими.
  •  

Александр

Сьогодні УР1 на "Р.Дніпровська Хвиля" на 11980 кГц транслювалось вже до 12.30 проти звичайного до 11.00. Щоправда, я не знаю, коли трансляція почалася. Невелике гудіння часом додавало мабуть китайське радіо на цій же частоті.
  •  

E.v.g.

сегодня возобновлено вещание УР-1 в Докучаевске
  •  

Александр

Это как в фильме "Зеленый фургон" - после каждой очередной смены власти на привокзальной площади в Одессе меняли разбитые часы. :lol:
  •  

FMDX

Bиникли 2 питання по УР.

  1. Якщо 89.1 з Олики непогано приймається у частині міста Рівне, а Рівне-ФМ, заплановане на ліквідацію, знаходиться на 87.8, тобто усього за якийсь крок, то ЧОМУ не можна нормально довести Олику до потрібної потужности, щоб змогла покрити і Рівне? Чи такий стабільний сигнал неможливо буде забезпечити?  2 частоти УР-1 поруч це буде щось... Чи ж навпаки було лишити Культуру й підсилити частоту Рівне-ФМ для УР-1? Не розумію я цього :ermm:

  2. Почав нещодавно вмикати УР-1 на середніх (сезон сприяє прийому) -- влада ніби змінилась, а передачі й досі чомусь завершуються не Гімном, а релігійною пісенькою :nono: Ні у кого з тут присутніх нема товаришів у НРКУ, щоб дізнатись, що потрібно зробити для повернення українського Гімну на його звичне місце? Петицію, прохання/скаргу куди-небудь?
  •  

admin

Цитата: FMDX від Листопад 26, 2014, 20:11:16
Bиникли 2 питання по УР.

  1. Якщо 89.1 з Олики непогано приймається у частині міста Рівне, а Рівне-ФМ, заплановане на ліквідацію, знаходиться на 87.8, тобто усього за якийсь крок, то ЧОМУ не можна нормально довести Олику до потрібної потужности, щоб змогла покрити і Рівне? Чи такий стабільний сигнал неможливо буде забезпечити?  2 частоти УР-1 поруч це буде щось... Чи ж навпаки було лишити Культуру й підсилити частоту Рівне-ФМ для УР-1? Не розумію я цього :ermm:

Крок у 300 кГц у більшості випадків вистачає. Чим мислять люди які живуть у НРКУ видно на прикладах Александру чи SO.
Доречі нащо 2 УР-1, коли можно зробити УР-1+УР-2
  •  

Vova.UA

Цитата: Александр від Листопад 26, 2014, 18:35:05
Это как в фильме "Зеленый фургон" - после каждой очередной смены власти на привокзальной площади в Одессе меняли разбитые часы.
так Докучаївськ наче під ДеНеРе ....
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

ass1995

В этом то и весь прикол. В Докучаевске что, какие-то патриотично настроенные сепаратисты?  :lol:

А может ли быть такое, что радиоцентр (или территория вокруг него) не контролируется боевиками?
Есть подобный пример и с ТВ/FM-радио: Торез - город под террами, а там до сих вещают украинские каналы и радиостанции.
  •  

Александр

#1994
Цитата2. Почав нещодавно вмикати УР-1 на середніх (сезон сприяє прийому) -- влада ніби змінилась, а передачі й досі чомусь завершуються не Гімном, а релігійною пісенькою
Я й сам давно вже здивований цим. По-моєму в ліцензії було вказано вранці о 5.27(суб,нед 5.57)  та вночі о 23.57 повинен звучати гімн. Зараз мабуть тільки вранці це виконується, а вночі нам дають "молитву". Взагалі мені Українське радіо останнім часом не дуже симпатичне своїм часто плаксивим репертуаром, схильністю до "убожества", молінням до бога... "На бога надійся, а сам не плохуй". Зараз державне радіо повинно бути більш бойовим, але воно традиційно має "жіноче обличчя"... Може у суспільному варианті воно побойовішає?

П.С. До речі, подивився розклад на сайті НРКУ - там замість гімна пропуски. :roll:
  •