Спробую трішки позанудствувати і порозставляти крапки над "і".
Насправді все доволі просто. Річ у тім, що серед систем передачі кольорового зображення, які існували в середині 60-х років:
1) Система PAL дозволяла отримати кращу якість кольорового зображення (насамперед - вищу чіткість кольорових переходів, обумовлену крутішими фронтами сигналів R-Y і B-Y). Проте, ця якість значно погіршувалася при передачі на великі відстані за рахунок порівняно високої чутливості до специфічних спотворень типу "диференційне підсилення" і "диференційна фаза", властивих тодішнім аналоговим системам зв'язку з великою кількістю проміжних підсилювальних пунктів.
2) Система SECAM, натомість, помітно поступалася системі PAL за кольоровою чіткістю (досяжною різкістю вертикальних кольорових переходів), проте виявилася набагато стійкішою до вищезгаданих спотворень. Тобто, початкова якість зображення була трохи нижчою, але при передачі по лініях зв'язку псувалася значно меншою мірою.
Саме ця особливість системи SECAM і виявилася вирішальною при її запровадженні, як стандарту кольорового телевізійного мовлення на теренах тодішнього СРСР, з його неосяжними просторами і доволі далекими від досконалості системами зв'язку.
Щодо головного недоліку системи SECAM - поганої чіткості вертикальних кольорових переходів, - то його теж вдалося значною мірою компенсувати, запровадивши активну корекцію фронтів сигналів R-Y і B-Y у декодері. Зокрема, з цією метою фірма Philips свого часу розробила мікросхему коректора TDA4565 (радянський аналог - К174ХА27). За умови правильного застосування, вона давала можливість отримати в режимі SECAM картинку, яку було практично неможливо відрізнити від отриманої в режимі PAL. Проте, застосування подібні коректори знайшли лише в окремих, і досить недешевих, моделях телевізорів високого класу.
З розвалом СРСР:
1) Стосовно України - відстані суттєво скоротилися;
2) Аналогові лінії зв'язку поступово витіснялися цифровими - відтак, переваги системи SECAM поступово зійшли нанівець;
3) Розробки нового телевізійного обладнання на пострадянському просторі практично припинилися, а імпортне було значно більшою мірою орієнтоване на PAL, ніж на SECAM;
4) Парк телевізорів у населення поступово оновлювався, і наприкінці 90-х - початку 2000-х років старі одностандартні "SECAMівські" телевізори практично вийшли з ужитку. Натомість, серед нових телевізорів значний відсоток мали порівняно дешеві моделі переважно азійських виробників, в яких декодер SECAM був практично опціональним і реалізовувався за спрощеною схемою, що додатково суттєво погіршувало якість зображення в режимі SECAM, порівняно з PAL.
Всі вищезгадані чинники призвели до того, що з початку 2000-х років система SECAM в умовах України де-факто перетворилася на анахронізм, що і призвело до її поступового "повзучого" витіснення більш якісною і доступною системою PAL.
ІМХО, приблизно якось так. Доповнення, уточнення і поправки по суті - вітаються!