Смена SECAM на PAL в Украине

Автор ass1995, Січень 12, 2012, 20:14:05

Попередня тема - Наступна тема

Zheka

Цитата: "ADV" post=19674цікаво,чи віддадуть тонісу цей канал....
скорей к1  
  •  

Радиоман

Да и в Донецке поменяли...
А зачем некоторые телеканалы меняют PAL/SECAM туда-сюда? Ну ладно, поменяли - и всё, а так, бывает, - то Pal, то Secam...
P.S. - Учиться и учиться еще мне... Я "СТБ" имел ввиду :blush:  
  •  

ass1995

Не знаю, к кому обращаться. Напишу здесь.
Было бы очень хорошо перевести в PAL "Новый" на 42 ТВК и "К1" на 47 ТВК в Одессе. Может качество улучшится. Стояло "ИНТЕРу" перейти в PAL, так он сразу стал идеально показывать. А до того был "среднячком".  
  •  

velychko.op

в Ровно Новий канал в ПАЛ перешел так его хоть смотреть нормально стало можно  
  •  

ass1995

Информация о цветовой системе некоторых каналов, в некоторых населённых пунктах (пишу только там, где эта информация неверна или отсуствует)

9 ТВК ... Первомайск ... Николаев/Олта ... SECAM
24 ТВК ... Арциз ... 5-й канал ... PAL
28 ТВК ... Гайворон ... 2+2 ... SECAM
36 ТВК ... Бершадь ... ВДТ ... SECAM
37 ТВК ... Первомайск ... Новий ... PAL
39 ТВК ... Сарата ... ОДТ ... PAL
41 ТВК ... Первомайск ... ТЕТ ... SECAM
43 ТВК ... Первомайск ... СТБ ... PAL
51 ТВК ... Первомайск ... 5-й канал ... PAL
52 ТВК ... Каменское ... ОДТ ... SECAM
53 ТВК ... Первомайск ... Тонис ... PAL

По поводу цветовой системы каналов из соседних стран. Все каналы, которые идут с Польши, Словакии, Руминии и Венгрии, вещают в системе PAL, а с России, Белоруси и Молдовы - SECAM. По крайней мере все каналы из Чимишлии, Кагула, Бессарабки и Каушан идут, как я заметил, в SECAMе. Помню, видел на этом сайте в таблице (не помню какого города) написано, что какой-то российский канал вещает в PAL. Это, на мой взгляд, ошибка, так как эфирное ТВ в России идёт только в SECAM.  
  •  

E.v.g.

Цитата: "ass1995" post=21416Помню, видел на этом сайте в таблице (не помню какого города) написано, что какой-то российский канал вещает в PAL.
наверное, Мариуполь
ТВ Центр на 50 ТВК из Ейска

Цитата: "ass1995" post=21416Это, на мой взгляд, ошибка, так как эфирное ТВ в России идёт только в SECAM.
не обязательно.
он уже 2 года в Pal вещает  
  •  

ass1995

Состоянмем на 27.05.2012

Умань
21 ТВК - ИНТЕР - PAL
23 ТВК - Новый - PAL
25 ТВК - М1 - PAL
31 ТВК - ТЕТ - SECAM
33 ТВК - 1+1 - SECAM
36 ТВК - Украина - SECAM
38 ТВК - Рось/Ятрань - SECAM
43 ТВК - СТБ - PAL
48 ТВК - ICTV - PAL
50 ТВК - Сатурн ТВ - PAL
54 ТВК - Мега - SECAM
56 ТВК - 5-й канал - PAL
58 ТВК - Умань/2+2 - PAL
64 ТВК - НТН - PAL

Буки (Маньковский район)
1 ТВК - ИНТЕР - PAL
5 ТВК - УТ-1/Ера - SECAM
26 ТВК - Рось - SECAM
28 ТВК - 1+1 - SECAM
59 ТВК - 2+2/Жасмин - PAL

Тальное
42 ТВК - АТ/Рось - SECAM
  •  

digitalif

В Івано-Франківську після профілактики СТБ 36 ТВК - в СЕКАМ
  •  

yes111

Спробую трішки позанудствувати і порозставляти крапки над "і".

Насправді все доволі просто. Річ у тім, що серед систем передачі кольорового зображення, які існували в середині 60-х років:
1) Система PAL дозволяла отримати кращу якість кольорового зображення (насамперед - вищу чіткість кольорових переходів, обумовлену крутішими фронтами сигналів R-Y і B-Y). Проте, ця якість значно погіршувалася при передачі на великі відстані за рахунок порівняно високої чутливості до специфічних спотворень типу "диференційне підсилення" і "диференційна фаза", властивих тодішнім аналоговим системам зв'язку з великою кількістю проміжних підсилювальних пунктів.
2) Система SECAM, натомість, помітно поступалася системі PAL за кольоровою чіткістю (досяжною різкістю вертикальних кольорових переходів), проте виявилася набагато стійкішою до вищезгаданих спотворень. Тобто, початкова якість зображення була трохи нижчою, але при передачі по лініях зв'язку псувалася значно меншою мірою.
Саме ця особливість системи SECAM і виявилася вирішальною при її запровадженні, як стандарту кольорового телевізійного мовлення на теренах тодішнього СРСР, з його неосяжними просторами і доволі далекими від досконалості системами зв'язку.

Щодо головного недоліку системи SECAM - поганої чіткості вертикальних кольорових переходів, - то його теж вдалося значною мірою компенсувати, запровадивши активну корекцію фронтів сигналів R-Y і B-Y у декодері. Зокрема, з цією метою фірма Philips свого часу розробила мікросхему коректора TDA4565 (радянський аналог - К174ХА27). За умови правильного застосування, вона давала можливість отримати в режимі SECAM картинку, яку було практично неможливо відрізнити від отриманої в режимі PAL. Проте, застосування подібні коректори знайшли лише в окремих, і досить недешевих, моделях телевізорів високого класу.  

З розвалом СРСР:
1) Стосовно України - відстані суттєво скоротилися;
2) Аналогові лінії зв'язку поступово витіснялися цифровими - відтак, переваги системи SECAM поступово зійшли нанівець;
3) Розробки нового телевізійного обладнання на пострадянському просторі практично припинилися, а імпортне було значно більшою мірою орієнтоване на PAL, ніж на SECAM;
4) Парк телевізорів у населення поступово оновлювався, і наприкінці 90-х - початку 2000-х років старі одностандартні "SECAMівські" телевізори практично вийшли з ужитку. Натомість, серед нових телевізорів значний відсоток мали порівняно дешеві моделі переважно азійських виробників, в яких декодер SECAM був практично опціональним і реалізовувався за спрощеною схемою, що додатково суттєво погіршувало якість зображення в режимі SECAM, порівняно з PAL.
Всі вищезгадані чинники призвели до того, що з початку 2000-х років система SECAM в умовах України де-факто перетворилася на анахронізм, що і призвело до її поступового "повзучого" витіснення більш якісною і доступною системою PAL.

ІМХО, приблизно якось так. Доповнення, уточнення і поправки по суті - вітаються!  :)
  •  

ass1995

Меня интересует несколько вопросов:
1) В каком году в Украине начали внедрять цветовую систему PAL? Знаю, в Одессе в PAL началось вещание в 2002 году. В этой системе вещал телеканал "М1" из самых первых дней.
2) Почему процес перехода аналогового ТВ с системы SECAM на PAL так затянулся?
Ведь другие страны поменяли эти системы очень быстро! Вот некоторые из них (пишу года, когда происходила смена SECAM на PAL).
Монголия (1983 - 1987)
Греция (1989 - 1992)
Болгария (1994 - 1996)
Польша (1993 - 1995)
Грузия (2001 - 2007)
Эстония (1992 - 1999)
Литва (1997 - 1999)
Латвия (1997 - 1999)
Чехословакия (1992 - начало перехода, 1993 - распад страны на Чехию и Словакию, 1994 - обе страны заканчивают переход).

Почему эти страны смогли перейти на цветовую систему PAL за 2-4 года, а мы уже 10 лет (а то и больше) не можем окончательно перейти?
  •  

pavlo_r

У Львові Новий канал мовив в ПАЛ з перших днів мовлення. Рік початку не пам'ятаю
  •  

goblin944

А зачем тужиться и спецом менять оборудование если новые телевизоры все пошли мультисистемные? Ставят новый передатчик,запускают в PAL, работают на старом идет в SECAM. Народу ведь пофиг, всё идёт в цвете. Я лет за 10 только один раз от знакомого мужика услышал-"а почему Интер стал чёрно-белым?" И то это он заметил у себя на работе в каптёрке где стояла Берёзка Ц 202.
  •  

yes111

Можу припустити, що офіційного рішення щодо переходу взагалі не було. Тобто, насправді чинний стандарт досі вимагає вести ефірне мовлення у системі SECAM, а перехід на PAL є просто "партизанською" ініціативою самих мовників. Відповідні органи переважно дивляться на це крізь пальці, адже де-факто такий перехід нікому і нічому не заважає. Більше того, понад 90% глядачів практично не мають жодного уявлення про сам факт існування різних телевізійних стандартів, а тим більше - про їхні переваги й недоліки. Для них важливе лише одне: є колір, чи нема; гарна картинка, чи погана. Проте, час від часу трапляються випадки підвищеної чиновницької уваги і вибіркових виявів принциповості, чим, імовірно, і пояснюються рецидиви раптової "секамізації" на місцях.
На жаль, мені поки що не вдалося знайти ані підтвердження, ані спростування цього припущення. Може, хтось володіє точною інформацією? Або підкаже, де її можна знайти?
  •  

alton

Прием со спутника осуществляется в цифровом виде, аналоговую систему цвета формирует приемный ресивер-декодер, профессиональные решения данных устройств позволяют получить на выходе любую систему цвета. Этим объясняются прыжки из SECAM в PAL и обратно в некоторых городах после профилактики, смены ресивера и др.  Телевизионным передатчикам одинаково, какой сигнал передавать, перенастройки не нужны. В Украине разрешены к применению обе системы, на усмотрение телеканала. Регламентируется система цвета Разрешением на эксплуатацию каждого передатчика от Центра радиочастот. Поэтому, если Телеканал имеет разрешение на работу в системе SECAM,а имеет желание перейти в PAL или обратно, необходимо осуществить замену этих Разрешений. Процесс не быстрый и не бесплатный.
  •  

Ігор

В Рокитному канал РТК мовить в Pаl з 90-х.
  •