Цифрове телебачення DVB-T2 в Україні

Автор GMB, Квітень 16, 2011, 16:37:17

Попередня тема - Наступна тема

drezina

Ну какое ваше мнение уважаемые форумчане, по поводу рекомендаций нацрады "Зеонбуду" закодировать сигнал, для борьбы с так называемым контрафактным оборудованием, которое по мнению нацрады начали ввозить в Украину делки.  
  •  

admin

я начну с того что это рекомендации и для воплощениях их в жизнь кроме согласия Зеонбуда, нужно ещё и согласие (переоформление) лицензий телеканалов.
Телеканалы не идиоты, и я считаю что на подобный шаг не пойдут.
Если же НР начнёт переоформлять им лицензии насильно всегда можно пойти по судам и Европам. Сейчас осадок после Тимошенко, кодирование телеканалов действительно может аннулировать не только Евро2012 но и многое другое.

Если попытаться закрыть глаза на то что таким образом лобируется (привет всем тем кто до пены у рота доказывал что Зеонбуд что-то лобирует с ресиверами, оказывается тут зарыты бабки НР и Гостелекомрадио!!), то СУД, скажем с картами доступа, но без привязки к ресиверу, может быть действительно единственным способом подсчитать реальное количество юзеров

И самое главное - надо констатировать полное непонимание НР/Гостел. того факта что кодирование Т2 влечёт за собой смерть проэкта.
Думаю тотальное кодирование возможно только после принятие соответствующего закона Верховной Радой, и то врядли подобный закон долго продержится  
  •  

sten

Если сигнал в эфире закодируют, то та вся тетаническая работа УДЦР, Зеонбуда, КРРТ, пойдет на смарку. Я лично думаю, кодирование нужно не только для того чтобы посчитать количество пользователей, но и вести плату за просмотр. И поверьте, телеканалы пойдут на кодирование, если часть этих денег будет перепадать им. А вот будет ли население массово после этого переходить на эфирную цифру больший вопрос, ибо можно до этого шага со стороны НР/Гостелерадио можно ожидать, что потенциальными пользователями эфирной цифры могли бы стать:
1) люди, которые не хотят пользоватся кабельной цифрой, ибо она платная.
2) колебляющие, что ставить спутник или эфирную цифру  
"Любое навязывание громадам механической унитарности, принудительных связей будет большой ошибкой, которая приведет только к сопротивлению, реакции, центробежности, или даст основу для новых междоусобиц"
Михаил Грушевский
  •  

Гвоздецкий

В случае кодирования каналов и завышения цен на приемное оборудование (телевизоры и приставки) просто нужно бойкотировать цифру и не покупать оборудование, а смотреть, например, через интернет, особенно российские каналы.  
  •  

demidich

перднул в лужу, причем тут российские каналы к укр цифре  
  •  

андрей

вот как чуствовал что не надо Хумакс с англии доставать (а была возможность), и прав всётаки оказался, а для себя решил, ну её на...ер надеюсь в брянской обл. к концу года цифру наладят, буду её на комбо ресивер смотреть + спутников 15 штук я её "укр цифру" и "голым" не боюсь...  
  •  

Vova.UA

А шоб їх  :sick:  ..... Хочуть спровокувати цифровий наземний ш@рінг ???  :blink:  
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

андрей

я к тому что всю украинскую цифру смотрю со спутника.  
  •  

neekeri

Цитата: "Гвоздецкий" post=7264нужно бойкотировать цифру и не покупать оборудование, а смотреть, например, через интернет, особенно российские каналы.

 :woohoo:  :cheer:  :lol:  
  •  

vitaly78

Експерти розкритикували ідею Держкомтелерадіо і Нацради закодувати сигнал «Зеонбуду»
   

«Це лобіювання інтересів одного з виробників сет-топ-боксів та систем умовного доступу»
Експерти критично оцінюють рішення Нацради рекомендувати «Зеонбуду» встановити на головній станції мультиплексування сигналу систему умовного доступу (кодування сигналу). За їхніми словами, це не захистить споживачів від піратських пристроїв, а навпаки - спонукатиме до піратства, а також призведе до штучного обмеження ринку цифрового приймального обладнання та до затримки із розгортанням цифрової мережі і появою глядачів.

«Коли все відкрито, піратських пристроїв не виникає. Вони якраз з'являються, коли щось починає закриватися», - сказав у коментарі «Телекритиці» генеральний директор каналів М1 і «М2-Естрада» Валентин Коваль. Із ним згоден видавець журналу Mediasat Олександр Глущенко: «Немає у світі жодної системи умовного доступу (СУД), яку неможливо зламати. Наявність картки доступу та протоколу обміну даними між карткою та сет-топ-боксом - неоране поле для піратів та створення для них нової ниви для заробляння коштів на небажанні глядачів дивитись ТБ на "рекомендованому" обладнанні».

Також пан Глущенко спростовує тезу про те, що кодування убезпечить ринок від неякісного обладнання: «У світі не так багато виробників, які виробляються пристрої для прийому DVB-T2. Усі вони відомі. Якщо ресивер відповідає стандарту DVB-T2, і він сертифікований в Україні на відповідність нормам електробезпеки та електромагнітної сумісності, то цей пристрій за визначенням є досить якісним. А якщо не відповідає - його можна повернути продавцю чи виробнику відповідно до умов гарантії та закону "Про захист прав споживачів". І ніяке шифрування сигналу нічим тут не допоможе».

За словами пана Глущенка, ідея Держкомтелерадіо навіює на думку про «лобіювання інтересів одного з виробників сет-топ-боксів та СУД», а саме рішення про кодування сигналу в стандарті DVB-T2 зводить нанівець весь процес впровадження цифрового телебачення.

Олександр Глущенко і Валентин Коваль називають кілька причин, чому вони не вітають рекомендацію Нацради. По-перше, будь-яка СУД автоматично здорожчує виробництво цифрових ресиверів. По-друге, автоматично зменшується коло виробників, в обладнання яких зможе бути інтегрована ця СУД. «А це банальна спроба монополізувати ринок та заробити на СУД та ресиверах», - наголошує пан Глущенко.

На думку експертів, Україна наражається на міжнародний скандал, оскільки багато виробників телевізорів і сет-топ боксів, знаючи що в Україні впроваджується DVB-T2 і мовлення буде відкритим, інвестували у виробництво обладнання саме для прийому відкритого сигналу, і його переробка неможлива. Тепер тисячі сет-топ-боксів і телевізорів, що їдуть до України або вже приїхали і чекають на митниці, виявляться непотрібними.

Ця проблема, нагадує пан Коваль, виникає не вперше: минулого разу - коли до України почали ввозити телевізори DVB-T, а згодом було прийняте рішення про стандарт ефірної цифри DVB-T2. «Але тоді Україна замерзла у своєму рішенні, і люди постачали обладнання на свій страх і ризик. А зараз, коли в "Зеонбуду" вже навіть мережа збудована, коли вже прийняті рішення, що не передбачають системи умовного доступу, цей крок є ще однією затримкою щонайменше на півроку з постачанням приймачів, розгортанням мережі і появою глядачів», - каже пан Коваль. А за розрахунками пана Глущенка, процес вибору обладнання та його постачання розтягнеться на рік.

Окрім цього, при впровадженні СУД за бортом «цифровізації» залишаються виробники телевізорів. «Адже інтегрування СУД у телевізійний пристрій чи навіть використання CAM-модулів - процес довготривалий та не з дешевих. Жоден великий виробник телевізорів не буде інтегрувати "екзотичну" СУД у свої пристрої, якщо ринок збуту вимірюється тисячами, а не мільйонами», - відзначає пан Глущенко.

Кодування сигналу може свідчити про намір у майбутньому зробити доступ до каналів (або їх частини) платним. «Зважаючи на той факт, що в проекті бюджету-2012 передбачено кошти на закупівлю сет-топ-боксів, вимога щодо закупівлі конкретних сет-топ-боксів з функцією умовного доступу забезпечить оператору/провайдеру цифрової мережі мінімальну абонентську технічну базу для запровадження платних пакетів телепрограм (не забуваймо, що доля мультиплексів МХ-4, -6, -7, -8 ще не вирішена), що дозволить цьому суб'єкту отримувати дохід не лише за рахунок плати за розповсюдження сигналу телекомпаній, але й за рахунок коштів за доступ до платних пакетів телепрограм», - каже юрист Інституту медіа права Ігор Розкладай.

Індустрія від початку пропонувала продавати сет-топ-бокси, у яких будуть поки не активовані картки умовного доступу, для того, щоб спершу запустити 16 загальнонаціональних каналів, а інші зробити платними. Однак це слід було робити на старті процесу переходу до цифри, наголошує Валентин Коваль. «Але тоді нам відповіли, що цифрове телебачення - це відкритий доступ, це інформування населення, це соціальна функція. Нині вже почалося цифрове мовлення, і в цей момент говорити, що воно буде закодованим, - абсолютно неправильно», - додає він.

Експертів дивує, чому ідея кодування сигналу виходить від Державного комітету телебачення і радіомовлення. «Якщо вони розпорядники бюджетних коштів на забезпечення населення сет-топ-боксами, то мають провести тендер на постачальника, обрати його та забезпечити систему розподілення, визначити, хто має отримати бюджетні сет-топ-бокси», - наголошує Валентин Коваль.

Ринок нині цікавить, яка система умовного доступу буде запропонована. «Якщо це робитиме сам "Зеонбуд", то швидше за все вони виберуть одну з простих систем Viaccess, Conax або Irdeto, що не призведе до суттєвого подорожчання пристроїв. Якщо ж ми побачимо якісь розробки, на кшталт DRE Crypt або "Роскрипт" від General Satellite, тоді буде зрозуміло, звідки "ростуть ноги". Значить, хтось хоче контролювати не лише завезення сет-топ-боксів до країни, а й їхнє виробництво», - каже пан Коваль.

 На думку Олександра Глущенка, у кодуванні основного сигналу мережі «Зеонбуд» не зацікавлений ніхто, окрім самого автора цієї ідеї і тих, хто її лобіює. «У цьому не зацікавлені ні канали, ні глядачі, та й сам "Зеонбуд" при такій схемі явно отримає в рази менше, оскільки абонентська база в кодованій мережі буде в рази меншою, ніж при відкритому мовленні, внаслідок чого канали задумаються, чи доцільно їм платити стільки грошей за розповсюдження сигналу», - резюмує експерт.

 А от юрист Ігор Розкладай звернув увагу на те, що Нацрада цим рішенням вийшла за межі своїх повноважень. «Щодо повноважень у сфері цифрового мовлення закон "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" не містить чітких положень, утім, статті 14-16 закону говорять про забезпечення Нацрадою нагляду за дотриманням стандартів та норм технічної якості телерадіопрограм (грубо кажучи - якості "картинки"). Також Нацрада є ідеологом, який визначає, що для країни потрібна певна кількість телеканалів чи мереж у певній якості і в певній ніші за певною технологією. Технічний регламент, який встановлює вимоги щодо стандартів аудіо та відео, стандартів модуляції, стиснення тощо, вимоги до передавчів чи приймачів, мають встановлювати органи у сфері телекомунікації та органи стандартизації», - каже він.

Спробу нав'язати користувачам сет-топ-бокси конкретних виробників, так само як і запровадження кодованого доступу, на думку юриста, можна трактувати як «обмеження споживчих прав громадян та подальшу монополізацію ринку».
Телекритика  
  •  

Radiostyle

Цитата: "андрей" post=7271я к тому что всю украинскую цифру смотрю со спутника.
С абонплатой или без,например такие каналы как Украина,Футбол,2+2 (во время матчей Лигы Европи)?
Хочу поставить себе спутниковою тарелку посоветуйте пожалуста лучший вариант(набор каналов)
без абонплаты!  
  •  

SFC

Цитата: "sten" post=7249Если сигнал в эфире закодируют, то та вся тетаническая работа УДЦР, Зеонбуда, КРРТ, пойдет на смарку.

с какой это стати? угцр, кррт и прочие компании выполнили действительно тетаническую работу. но это работа чисто техническая. кодирование - средство программное (даже если ее реализация аппаратная) и никакого отношения к выполненной работе не имеет. если подходить еще более глубоко, то учитывая технологию, можно сказать, что выполненная работа к телевидению как таковому не имеет особого отношения. сама по себе технология dvb-t2 не заточена под конкретную информацию типа телевизионная картинка. по средствам построенной сети можно доставлять какой угодно контент. так что, выполненная работа ну никак не может пойти на смарку! ;)  
  •  

admin

думаю sten имел ввиду что так как смотреть Т2 (в случае кодирования) будут единицы, то титаническая работа приделанная УДЦР, Зеонбудом, КРРТ не имела особого смысла  
  •  

admin

НАЦІОНАЛЬНА РАДА УКРАЇНИ
З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ

РІШЕННЯ № 2464

12.10.2011                                                       м. Київ                                              Протокол № 36

Про звернення Державного комітету
телебачення і радіомовлення України

Розглянувши звернення Державного комітету телебачення і радіомовлення України від 10.10.2011 вх. № 16/5236, з метою виключення можливості продажу населенню приймачів сигналу цифрового телемовлення низької якості, які не відповідають вимогам стандарту DVB-T2 та HD, визначених Національною радою для цифрових телемереж МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5; отримання оперативної і об'єктивної інформації про кількість поширених приймачів та їх фактичний розподіл за регіонами країни, необхідної для прийняття рішення про відключення аналогового телемовлення; недопущення зловживань при забезпеченні у 2012 році малозабезпечених сімей приймачами за рахунок коштів Державного бюджету України, керуючись Законом України «Про телебачення і радіомовлення», Законом України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», враховуючи План розвитку національного телерадіоінформаційного простору, Національна рада  

вирішила:
1. Рекомендувати оператору цифрових телемереж МХ-1, МХ-2, МХ-3,
МХ-5 ТОВ "Зеонбуд", м. Київ, забезпечити встановлення на головній станції мультиплексування у м. Києві системи умовного доступу (САS) сигналу загальнонаціональної цифрової телемережі за рахунок власних коштів, з обов'язковим дотриманням ліцензійних умов про надання населенню можливості відкритого і безкоштовного прийому 32 телепрограм.

2. Виконання цього рішення покласти на управління науково-технічного і частотного розвитку.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на голову Національної ради В. Манжосова.

Голова Національної ради                    /підпис/      В. Манжосов

Заступник голови Національної ради      /підпис/      Л. Мудрак

походу разговор только о кодировании транспорта, или же в НР не умеют писать  
  •  

SFC

походу, не только писать, но еще и логически мыслить...  :lol:  
  •