Цей текст я знайшов, коли вчора переглядав старі записи зі свого ЖЖ. Я не мастак гарно писати, тому вибачайте, якщо що:
Spoiler
В очі втрапила написана від руки об'ява, яка привертала до себе увагу великими буквами, що утворювали слово "НЕЙТРОНІК", котре миттєво проасоціювалось з якимось електронним винищувачем чогось обов'язково небезпечного. Текст розміщений нижче дав зрозуміти, що моє припущення не таке вже далеке від істини, оскільки описаний прилад обіцяв ефективно боротись з шкідливими електромагнітними хвилями, що ними отруюють наш життєвий простір мобільні телефони, комп'ютери, мікрохвильовки і т.д. Стало цікаво, переписав номер, подзвонив. Слухавку підняла жіночка орієнтовно бальзаківського віку і початок розмові був покладений. Я пояснив, що телефоную по оголошенню, що мене зацікавила диво штучка, і що навіть знаю з якими приладами вона працює. От тільки цікаво як? Панянка, мабуть не чекала подібного запитання і просто почала розповідати мені, що "Нейтронік" - це така маленька наклейка з голограмою, яка захищає нас від небезпечних електромагнітних хвиль. Як вона це робить? - поцікавився я і почута після короткої паузи і звуку "Еее" відповідь підняла мені настрій до кінця дня.
- Ну... Вона перетворює бурхливий турбулентний потік в спокійні нейтральні хвилі... - вимовила, що знала називається. Це ж треба! Виходить, навколо мого мобільного, під час розмови ледь не урагани утворюються! А я ж то думаю, чому вітри останнім часом такі сильні стали.
Тих, хто досі не зрозумів, що тут смішного відсилаю до Вікіпедії, яка каже, що Турбулентним називається рух рідини (газу або плазми), що супроводжується утворенням вихорів. Якщо вже зовсім детально - то цей вид коливань називається механічним (до нього і звук належить), а те чим смітить побутова техніка люди звуть електромагнітними хвилями, від згубного впливу яких мав би захистити "НЕЙТРОНІК". Та чи захищає?
Вартість цієї наліпки з голограмою - 240 гривень, саме таку ціну назвала мені пані диллер, спеціаліст по шкідливому випромінюванню. Елементів живлення "НЕЙТРОНІК" не має і працює лише тоді, коли працює пристрій до якого його приліпили. Тільки як працює чомусь не зрозуміло. Електромагнітні хвилі - це, якщо по простому, змінний електричний струм, який, тільки тому що так хоче фізика створює навколо себе змінне магнітне поле, яке здатне індуктувати змінний струм і т.д. Остновне чим відрізняються між собою електромагнітні це частота. Від частоти залежить довжина хвилі, тобто відстань на яку хвиля поширюється за час одного повного коливання. Довжина хвилі оберненопропорційна частоті, отже вища частота - менша довжина. А ще електромагнітне випромінювання буваює різних видів - починаючи хвилями низької частоти і закінчючи рентгенівськими променями, а вже між цими двома видами знаходяться радіохвилі і таке звичне для нас світло. Джерелом електромагнітного забруднення є не тільки комп'ютери та телефони, а абсолютно все, що живиться від домашньої мережі змінного струму. Найпростішим джерлом електоромагнітного забруднення у нас вдома є звичайна електрична розетка. Так від якого ж випромінювання захищає "НЕЙТРОНІК"? Може від фотонів світла? Це єдине, що видається поки що можливим, адже щоб придушити радіохвилю джерело випромінювання потрібно або екранувати (частково чи повністю), або помістити в товстенний металевий корпус, бажано щоб свинцевий і щоб екранований був, через який радіохвилі не пробратись, або загасити, але для цього потрібно запустити генератор працюючий на тій же ж частоті тільки в противофазі, а це вимагає налаштування та джерела живлення, а його "НЕЙТРОНІК" не має. Виробники, яких легко знайти в інтернеті, нічого про принцип роботи цього дива не кажуть, тому це залишається загадкою. Може їх витвір і справді здатен з турбулентністю боротись? Цього я не знаю, та мені відомо, що мікрохвильові пічки, загроза яку теж "може" долати "НЕЙТРОНІК" з заводу в наші оселі потрапляють із вбудованим захисним механізмом. Мехнізм цей до самогубства не схильний, а тому якщо не чіпати його руками, які вміють тільки на скрипці грати, то шанси, що підступні мікрохвилі вирвуться на зовні дуже малі.